Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.095
|
čitano: 11.046.167
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Razbio ekran na poco f3.. (imam zamjenski),te ga pola popucalo ostraga od padanja...
I sad Sam.u drami.. ako nebude popravljiv sta uzet .
A nebi neke novce davo.. ovaj je bio ok al pre velik mi. Od manjih mb nema nista pametno ispod 350e
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
Razbio ekran na poco f3.. (imam zamjenski),te ga pola popucalo ostraga od padanja...
I sad Sam.u drami.. ako nebude popravljiv sta uzet .
A nebi neke novce davo.. ovaj je bio ok al pre velik mi. Od manjih mb nema nista pametno ispod 350e

 ako nebi neke novce davo ovo ti je idealno i lako prilagodiš dimenzije moba

 

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Poz

Kroz mjesec ću uzimati sebi neki mob visokog ranga, trenutno na S21 Ultri, dobra je al dosadila je već malo i vidim da mi je ponuda super ove godine.

Gledao novu Ultru, novu Xiaomi Ultru, honor magic 6pro i po svemu mi se Honor čini kao najburtalnija opcija, najbliže onom Huaweiu koji je bio par godina unazad. No jesam li propustio koji uređaj, imate li kakav komentar možda na ove uređaje.

(Kupujem novo vakuum najvjerojatnije)

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, kupio sam punjac  EP-TA800, 25W za samsung s21fe , pokazuje da puni i kad napuni 100% onda se ugasi kompletno i ne pokazuje nista,  evo link odakle narucen https://primusmedia.hr/proizvod/samsung-galaxy-s21-ultra-s21-plus-brzi-punjac-s21-25w-original-pakiranje/

Dobio sam preporuku da njega narucin a sad kad gledam  pise da puni sve s21 verzije samo nije navedena s21fe verzija, nisam valda pogresan punjac narucio?

Mobitel novi narucen tako da neznam u cemu je caka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 20:27 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Punjač je ok, nešto nije u redu sa telefonom.
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Rjeseno,  jbg ostavio ga u foliji zastitnoj, mislio da je prozirna tek sad skuzio da je  crna skroz, sve 5 :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 21:21 (Belick1).
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gledam dati 500tinjak eura za novi mobitel. Trenutno koristim Iphone XR no mobitel ima godina i odradio je svoje. 
Za oko mi je zapao galaxy s23 , vidim da ga se da naći polovnog oko 400tinjak eura ili novog preko oglasnika za oko 500tinjak.  O kakvome se uređaju radi, nisam zahtjevan korisnik (baterija,kamera,kompaktnost,društvene mreže, da radi sve fluidno i tjt) .
Ili moža tražiti polovni Iphone s obzirom da mi se sviđa taj appleov OS i imam pozitivna iskustva s njihovim mobitelima . U tom cijenovnom rangu mi je polovni Iphone 13 pro ili iphone 14 . No nekako mi se pari suludo kada već kupujem mobitel uzimat starije mobitele (Mislim na 13pro)  iako i dalje vjerujem kvalitetne. Hvala unaprijed na pomoći i savjetima

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako ti paše iphone, ostani na njemu onda. Iphone 14 je odličan fon, iako je generaviju stariji od najnovijeg.
Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ako ti se svida apple OS i ne volis promjene ili dugo nisi imao androida ostani na iphone-u. Po meni je bolje uzet iphone 13 pro nego obicni 14 bez obzira na godine, pogotovo sto 13 pro ima 120hz ekran. Pogledaj si malo usporedbe na internetu pa odluci sto ti najvise pase.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
U mobisu su Pixeli na akciji i 8Pro je 819 eura.... Jel cemu? Kakav je s usporedbi sa S23 Ultra?
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imam Pixel 8 Pro i nisam baš zadovoljan sa baterijom. Bluetooth spotify troški jako puno baterije, cca 2 sata autoradia pojede preko 30% baterije, dok mi je na S23 (najobičniji) trošio ni 10%, ne znam jel to do tensora ili imam faličan primjerak... GPS je mušićav, nekad skine lokaciju odmah, nekad me  obilježi da sam 10-20 metara udaljeniji nego jesam, a odradio sam već valdja 10x kalibraciju kompasa i 2x napravio hard reset moba.

 

Zvučnik je dosta loš ako se opet usporedi sa S23, osjetno je tiši i u pravilu kad sam vani i trebam poslušat glavonu, treba ga napucat preko 3/4 da se išta čuje. Dolby audio na samsungu daje neusporedivo širi zvuk. Vibracija je knjapava, podjseća me na stare ćaomije.

 

Kamera je bomba i zato sam uzeo taj mob, ali nekako ove svakodnevne stvari ubiju taj mobitel. Nevjerojatno mi je da firma poput Googlea ne može napravit hardverski mobitel koji bi bio na visini. Samsung i Apple su tu tate mate, a ovi kao da se igraju i zaje*avaju sa korisnicima. 850e kolko sam dao u siječnju za ovaj mob definitivno je previše, da je 500e onda bi prihvatio ove mane, ali kad dajem premium cijenu onda i očekujem premium uređaj.

Halo Bing! Kako bratac?
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A to za bateriju me i najvise zanimalo jer sam vec na par mjesta vidio da tensor sisa dobro....
VenAtoR#2231
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trenutno imam iPhone 13 mini kojem je nakon više do 2,5 godine baterija prilično oslabila, a i zaključila sam da mi je ekran ipak premalen. Prije njega sam 10tak godina koristila različite Androide, uz česta prčkanja po defaultnom firmwareu, pa mi je i to lagano dojadilo i tražim stabilni sustav koji dobro radi uz minimalna podešavanja. Bitna su mi stavka trajanje baterije i kamera, te da mobitel nije preogroman (dakle, 6.7" je mrvu previše :D).

 

Dvojim uzeti iPhone 14 pro (rabljen ili obnovljen), iako i dalje dosta drži cijenu i ne znam gdje sigurno nabaviti rabljeno. Idući mi je kandidat Samsung S23/S24, ali sam čitala da zna imati problema sa signalom, što ne bi bio preveliki problem jer se uglavnom krećem po urbanim područjima. Sviđe mi se mogućnost customizacije koja mi nedostaje u Apple svijetu, ali mi nedostaje macro mode koji iPhone Pro ima. Argument za Apple je taj da već imam Watch i da su neke stvari softverski dobro riješene (npr. sviđa mi se opcija slanja SMSa kod dolaska na predefiniranu lokaciju i praćenje puta na Apple Maps). Imala sam u prošlosti i Pixel (odlična kamera, ali čudna politika dostupnosti i ažuriranja po zemljama), kao i nekoliko Xiaomija (koji su postali skupi, pa nisam sigurna isplate li se i kakva je uopće situacija s njima što se tiče ažuriranja).

 

Financijski okvir - ako za 800tinjak eura mogu dobiti nešto solidno, super. :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pa ja gledam za oko 800 s23 Ultru ... Nekako mi je to naj naj za te pare....
VenAtoR#2231
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi redmi note 13 pro 5g (sa snapdragonom) do 300€ ili nesto drugo ? Kamera prednost ali nije uvjet...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jocommb kaže...
Pa ja gledam za oko 800 s23 Ultru ... Nekako mi je to naj naj za te pare....

 Vjerujem da je, ali mi je apsolutno prevelik mobitel.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hahhaajaads kaže...

Xiaomi redmi note 13 pro 5g (sa snapdragonom) do 300€ ili nesto drugo ? Kamera prednost ali nije uvjet...

 Pogledat ću ga, hvala. :)

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lumy kaže...
hahhaajaads kaže...

Xiaomi redmi note 13 pro 5g (sa snapdragonom) do 300€ ili nesto drugo ? Kamera prednost ali nije uvjet...

 Pogledat ću ga, hvala. :)

Auh to nije bio odgovor, ja isto trebam neki mob ali za poklon pa gledam uzet nest do 300€ 

 

Edit: uzeo 13t star par mjeseci sa garancijom za dobru cijenu tako da.. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2024 19:25 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lumy kaže...
jocommb kaže...
Pa ja gledam za oko 800 s23 Ultru ... Nekako mi je to naj naj za te pare....

 Vjerujem da je, ali mi je apsolutno prevelik mobitel.

 Najbolji omjer odlicnih kamera i normalne velicine mobitela dobijes sa iphone 14 pro i xiaomi 14.

Na tebi je da biras koji ti sustav vise odgovara 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jocommb kaže...
U mobisu su Pixeli na akciji i 8Pro je 819 eura.... Jel cemu? Kakav je s usporedbi sa S23 Ultra?

Šta će ti kad je kanta. Isti problem koji na zadnjem. Sranje od Samsung modema ima loš signal i ždere bateriju. Ni jedan pixel do sad nije izašao da nije imao neki huge problem. Fakat su narazini.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pa pitam jer ih nisam nikad imao... Sw sigurno super al ostalo bas i ne...

Gledam na Amazonu Sony 1v na akciji ali je uzas baterija isto...
VenAtoR#2231
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Support je koma ... Samsung ga je pretekao ...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pixeli navodno od 2026. prelaze na TSMC...Konačno su shvatili 😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav kolege, zanima me vaše mišljenje za idući telefon.

Zadnje 3 godine nosam Xiaomi Mi 10 Lite i osjeti se već lagano slabija baterija i SoC.

Tražim mu zamjenu, ali sam potpuno ispao iz štosa sa mobitelima.

Par kriterija:

- budžet: 500E +-100

- velicina: slično postojećem

- obvezno: dobar OLED sa AoD, NFC, GAPPS

- OS: Android

- manje bitno: kamera, gaming

 

Idealno iz hrvatskih ili europskih trgovina, sa službenim global ROMom, supportom itd.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice