Edifeir 1855db

poruka: 9
|
čitano: 1.210
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Edifeir 1855db- spajanje na pc

Bog ljudi .. evo uzeo sam ove edifier zvučnike 1855db ..trenutno su spojeni na comp sa rca ..zanima me da li je bolji zvuk (osjetno) sa optikom (uzeo bih onda neku zvučnu karticu) i ako je - da li bi mi bila dovoljna asus xonar se  5.1 zvučna za comp sa optikom (ako ne - savjet koja najjeftinija) ...

Molio bih vlasnike 1855db da mi kažu ako je moguće jer čak čuh negdje da je i rca dovoljan za njih... hvala :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Edifeir 1855db- spajanje na pc

Ovisi kaj slušaš.

 

Ako se radi o yutube i straming servisi, serijama, filmovima RCA je čist dovoljan.

Ako imaš kvaitenije audio zapise onda ima smisla eliminirat duplu konverziju odnosno spojiti optički jer onda ti je komp sam izvor signala, a sve sotalo prepuštap zvučnicima.

6 godina
offline
Edifeir 1855db

hvala na odgovoru..ne znam..što je kvalittan zvuk - ako uzmemo da je original cd kvalitetan izvor zvuka (valjda je ako ima 1411mbps ?) da li bih dobio što sa optičkom konekcijom na kvaliteti..i  taman mislim i uzeti neki dobar streaming service .. i da li bih na ovima zvučnicima uopće primjetio kvalitetu zvuka u razlici snimke od recimo 160kbps i 320 ili 1411 koliko nudi tidal - onda bi i bilo smisla uzeti opticu..jer ipak muziku volim i volio bi da je što bolji zvuk sa njima ..hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Edifeir 1855db

CD (16bit) je kvalitetan zapis. Sve više od toga teško da ćeš primjetiti razliku. Pogotvo ne na zvučnicima ove klase.

 

Za opću namjenu ti je RCA dovoljan. No ako je primarno za glazbu možeš investirat u bilo kakvu karticu sa digitalnim izlazom i sve prepustiti zvučnicima kako bi izbjegao eventualne gubitke kod duple konverzije koju imamo kod RCA i dobio na stabilnosti same pretvorbe zvuka.

 

Dali češ ti primjetiti razliku. Ne znam. Ima ljudi ovdje koji se kunu da čuju kablove tako da ne bih u to ulazio. 

 

6 godina
offline
Re: Edifeir 1855db

Da..slažem se za kablove :D ...vjerovatno ću uzeti zvučnu sa optikom- samo neznam koja mi je dovoljna najjeftinija - bilo koja koja ima optiku ? jel ova asus xonar se 5.1 dovoljna il ima još što jeftinije ako se razumiješ ? hvala...ako ne - možda netko drugi ima prijedlog koju najjeftiniju zvučnu sa optikom da valja :D

15 godina
offline
Re: Edifeir 1855db

Nema gotvo nikakvog smisla investirat u skuplju karticu. Jer kada spojiš s otikom kartica radi jako malo toga i gotvo služi samo za transport signala kojeg dalje hendla DAC od zvučnika.

 

Da imaš ultra kvalitetan DAC onda ima. I eventualno gdje bi mogla biti razlika kod neke naprednije obrade zvuka u igrama i sl al opet mislim da tu ulazimo u ekstreme i da nema smisla s ovim zvučnicima.

 

 

Koja je trenutno najjeftinija na tržištu to ne znam.

6 godina
offline
Re: Edifeir 1855db

ok..hvala :D

3 godine
offline
Re: Edifeir 1855db
https://m.bug.hr/forum/topic/periferija/edifier-fan-club/282002

Razlika kad ih spojis na dobru zvucnu je ogromna. Sad optika ili bakar za ovaj rang totalno nebitno. Ja sam svoje spojio takoder na asusicu s optikom, bolesnoča koja razlika od integrirane( jako loš čip na mbo).
Dodi u temu😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Edifeir 1855db

Optika ili bakar u ovom slučaju je veća razlika nego interni ili zasebna zvučna.

 

Jer zvučnici su ti koji imaju svoju karticu i hendlaju signal. Koad digitalnog signala (optika) je 95% stvari na njima.

Kod bakra (analog) rade sa signalom koji može biti lošiji zbog lošije zvučne kartice i onda rade dvostruku konverziju analog-digital-analog

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice