AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.019
|
čitano: 5.173.990
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stiže novo kućište ubrzo. Napravio sam neku improvizaciju. Nije tvornički ali čvrsto je. Stoji radijator na 6 vijaka a dva gornja su slobodna.

 

Nešto nije u redu sa temperaturama. Zar ne bi trebala crijeva od vodenog biti topla prilikom cinebencha i topal zrak ispuhivati. Međutim malo prije kad sam pokrenuo cinebench hladan zrak ispuhuje i crijeva takošer hladna. Osjete se vibracije od protoka ali ništa temp. skočila na 89C i nakon 5 min. komp se ugasio 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2024 16:18 (darijoman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
darijoman kaže...

Stiže novo kućište ubrzo. Napravio sam neku improvizaciju. Nije tvornički ali čvrsto je. Stoji radijator na 6 vijaka a dva gornja su slobodna.

 

Nešto nije u redu sa temperaturama. Zar ne bi trebala crijeva od vodenog biti topla prilikom cinebencha i topal zrak ispuhivati. Međutim malo prije kad sam pokrenuo cinebench hladan zrak ispuhuje i crijeva takošer hladna. Osjete se vibracije od protoka ali ništa temp. skočila na 89C i nakon 5 min. komp se ugasio 

 Pa tesko jer je to gumeno crijevo koje je okolo ožićeno a i vodi u sistemu treba dosta da se ugrije!
Stavi ventove izmedu kucista i radijatora da upuhuju hladni zrak, temp ce ti pasti za jedno 10°c ovo je totalno pogrešno!

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2024 17:03 (Boris grozni).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Darijo daj probaj stavit -30 curve optimizer u biosu, a ako ti se neda možeš i sa ovim https://www.amd.com/en/products/software/ryzen-master.html

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slušaj Borisa.....dobro ti veli 

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Slušaj Borisa.....dobro ti veli 

 Pa ono nevjerovatno, totalno krivo okrene ventove i sve ostale solucije su mu ok osim one jedine ispravne sto je najgore zrak mora proci kroz ventove, pa radijator, pa kuciste i vjerovatno još jedan sloj, onak zatvor na potenciju

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imao je poklonjeno 2 iz fizike jbga

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svaka čast na savijetima dali može i bez kritika.. vidi se da nije stručnjak niti inženjer nego se snalazi kako stigne ...

 

 eto link pa neka pogleda kako se i što radi ... 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+build+a+pc+step+by+step+beginners+guide

 

+

 

https://www.youtube.com/results?search_query=pc+positive+vs+negative+pressure

 

pozz svima

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2024 13:38 (mtv).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa nije do kritika no kada ti netko napiše i objasni više puta a drugi ponovi onda je logično da probaš i na taj način 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma sve ok, kritika je u pozitivnom smislu, ali isto tako moram reći da sa jedne strane i niste u pravo po pitanju abnormalnih temperatura procesora. Problem je bio u nedovoljno dobrom prianjanju pumpe na procesoru, tako da se nije ostvarivao dobar kontakt. Sad su temperature pale za cca 15 stupnjeva. Jasno da bi to bilo bolje sa boljom protočnošću zraka ali to će biti sa novim kućištem. Sve u svemu nisu loše pozicionirani ventilatori  bili glavni uzrok. Evo sad hladi u Idle 46C u gamingu 65-70C

Cinebench je odradio 17900

 

Sve u svemu hvala na sugestijama 

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pozitivna stvar je se sada možemo (nije lijepo) rugati ovima što imaju serije super INTEL-max-lvl-best CPU na svijetu ..da im to i nije baš tako nego ... u najmanju ruku -> banana :-) 

 

https://www.youtube.com/watch?v=OdF5erDRO-c&t=1151s 

 

 

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije lijepo 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mtv kaže...

pozitivna stvar je se sada možemo (nije lijepo) rugati ovima što imaju serije super INTEL-max-lvl-best CPU na svijetu ..da im to i nije baš tako nego ... u najmanju ruku -> banana :-) 

 

https://www.youtube.com/watch?v=OdF5erDRO-c&t=1151s 

 

 

 

 

  Stvarno nije lijepo.Imati bananu umjesto procesora.

      Prelazim hitno na AMD platformu!

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 19:10 (ghibli7).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo moj mali osvrt na video u gornjem postu.Ako u Cinebenchu i5 13600kf ima bolji rezultat od Ryzen 7 7800X3D što je koga briga koliko je Wati povukao procesor da dođe do tog rezultata,250 ili 300W?

Bitan je krajnji rezultat,koliko procesor troši ili se grije na desktop računalu je moja stvar,ja ću mu omogućiti adekvatno hlađenje.

Dokle god gazi ovog skoro duplo skupljeg Ryzena po produktivnosti ove piz..rije sa power limitima i potrošnjom su smiješne.I još jedna stvar,onaj kojem ide dobro ne pljuca po onome lošijem a obratno da.

Kod nas kažu svak svoj red neka škropi!U prijevodu svako bi trebao gledati svoja posla.A ne tuđa!

Moj PC  
3 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

"Kod nas kažu svak svoj red neka škropi!U prijevodu svako bi trebao gledati svoja posla.A ne tuđa!" - ako ovako razmišljaš, što se onda javljaš s postom koji je potpuno promašen, beskoristan i netočan? 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možeš li obrazložiti što je to beskorisno i netočno u mojem postu?

Pogotovo ono što nije točno?

Promašeno je što sam u ovoj temi,svakako.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2024 16:10 (ghibli7).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A što ne kažeš kako ga Ryzen u gaming performansama podere ko seljo stare novine ?
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Niko od vas u realnom koristenju bez info alata ne moze primjetit razlike medju ekvivalentnim CPU danas.

 

Lp

maximum effort
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
darijoman kaže...
A što ne kažeš kako ga Ryzen u gaming performansama podere ko seljo stare novine ?

 Ko peder Playboy, ma sve je to tu negdje ima robe za svakoga...veselim se da vidim sljedeće generacije Intela i Ryzena šta nose....pa ćemo nakon toga opet sa komparacijama i debatom 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ghibli7 kaže...

Možeš li obrazložiti što je to beskorisno i netočno u mojem postu?

Pogotovo ono što nije točno?

Promašeno je što sam u ovoj temi,svakako.

 Istinitost tvrdnje da je 7800X3D skoro duplo skuplji od 13600KF zavisi od nečije definicije reči "skoro". Najjeftinijii 13600KF na Nabavi 306€, najjeftiniji 7800X3D 401€. Ako je 31% tebi "skoro 100%", onda tvoj post nije neistinit, no mislim da bi se malo ko složio. A ako je iskaz neistinit, onda je i čitaocu beskoristan.

 

Dodatno, 7800X3D (kao i svi X3D procesori) je pre svega namenjen gamingu, a onda ti svoj definitivni sud o tom procesoru daš na osnovu jednog jedinog rezultata, onog u Cinebenchu. Upitno smisleno, samim tim i upitno korisno. U igrama, kojima je namenjen, je AMD toliko bolji da će ekvivalentne performanse tom intelu (uprosečeno na dovoljno velikom broju igara) dati čak i Ryzen 7600. U productivity aplikacijama je Intel zaista jači, no samo ako se radi o visokoparalelizovanim zadacima; ako nemaš task koji će uposliti svih 14 jezgara, performanse će biti tu negde.

 

Za kraj, to da 13600KF zahteva više snage i oslobađa više toplote je objektivna činjenica, a tvrdnja da je to sasvim nebitno je tvoj subjektivan sud. Subjektivni sudovi mogu i ne moraju biti korisni. Procesor koji je "rasipniji" će rezultirati nekom kombinacijom sledećih efekata: jače (skuplje) napajanje i jače (skuplje) hlađenje ili više buke i toplote koja se nagomilava u kućištu.

 

Da sumiram: sadržaj tvog posta se kreće između visoko subjektivnog (u najboljem slučaju), preko promašenog do činjenično netačnog, i sve zajedno je zaista beskoristan.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2024 21:49 (Ivan(4)).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice