USB ne prepoznaje niti jedan TV

poruka: 5
|
čitano: 833
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
USB ne prepoznaje niti jedan TV

Pozdrav, nedavno sam zbog preporuka na ovom forumu kupio USB Flash drive SanDisk Extreme Pro 256GB. Jako sam zadovoljan sa brzinom prijenosa podataka, ali mi ga niti jedan TV na kojeg sam ga probao koristit ne prepoznaje ili piše da je corrupt. Na PC-u radi sve normalno. USB je u default exFAT formatu. Gledajući internet, neki preporučuju exFAT, neki FAT32 ili NTFS. Jedine formate koje mi windows nudi su exFAT i NTFS. Drugi USB koji mi radi na TV-u je u NTSF formatu pa sam mislio i ovaj prebacit u isti format. Imate li savjet koliko da stavim allocation unit size i ima li smisla uopće ovo radit? Možda je uzrok problema nešto drugo. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Re: USB ne prepoznaje niti jedan TV

Budući da je USB flash pogon već u exFAT formatu, možeš isprobati formatiranje u NTFS format. U ovom slučaju, allocation unit size ostavi na zadanoj vrijednosti koju nudi Windows jer to obično nije presudno za kompatibilnost s televizorima

15 godina
offline
Re: USB ne prepoznaje niti jedan TV
Bartaul kaže...

Pozdrav, nedavno sam zbog preporuka na ovom forumu kupio USB Flash drive SanDisk Extreme Pro 256GB. Jako sam zadovoljan sa brzinom prijenosa podataka, ali mi ga niti jedan TV na kojeg sam ga probao koristit ne prepoznaje ili piše da je corrupt. Na PC-u radi sve normalno. USB je u default exFAT formatu. Gledajući internet, neki preporučuju exFAT, neki FAT32 ili NTFS. Jedine formate koje mi windows nudi su exFAT i NTFS. Drugi USB koji mi radi na TV-u je u NTSF formatu pa sam mislio i ovaj prebacit u isti format. Imate li savjet koliko da stavim allocation unit size i ima li smisla uopće ovo radit? Možda je uzrok problema nešto drugo. Hvala!

 -umjesto što kaže 'internet' (kako izvor informacija tako i dezinformacija.. neznanje itd.) trebaš pročitati-znati što kažu specifikacije uređaja koji želiš koristiti ili na kojem .. kao kompatibilnost ili podržano, sve izvan tog, što nije navedeno možda radi, možda ne.. računa se kao ne, dok ne dobiješ suprotnu potvrdu.

-tako svaki uređaj, nevažno tv-dvbt-kutijica, autoradio, bilo što što podržava bilo koji tip memorije-storagea, ima navedene službene specifikacije, ono što podržava.

-zbog licence, plaćanja, svi koriste univerzalni (i besplatan po obećanju vlasnika-ms-a..) fat32, koji naravno ima svoja ograničenja, koja ne možeš zaobići jer je primarna svrha univerzalnost a tad je standard važan.. tj jedan od tih kriterija je i kapacitet jer se dobija umnoškom clustera-veličine i ograničenog broja u 32bitnim sustavima.. (zato se prešlo na 64bitne oseve-appse..).

-tako po standardu ne možeš 'normalno' formatirati medij veći od 32gb, mada se može, većim clusterom.. a tad ovisi što koji uređaj podržava izvan standarda..

-to je jedan od razloga zašto je izmišljen-uveden extfat64.. i koristi se primarno za takve multimedijalne uređaje.. no nije tako raširena podrška kao za fat32.. oba su relativno 'glupi' FSovi, ne napredni s fičerima.. kao ntfs (win) ili ext (lin), dok macove koriste samo macjuzeri.. i to u pravilu treba licencirati, atestirati, plaćati.. pa to nitko ne želi ako baš ne mora, pogotovo za klasu uređaja gdje to nije nužno ili u odnosu na cijenu recimo dvbt-kutijice-prijemnika..

-dok će naravno na računalu raditi.. jer računalo nije ograničeno soft-bios-firmwareom kao 'kutijica'.. tj računalo nije 'kutijica' i upravo je u takvim stvarima razlika, mogućnosti.. no tad i support kao driveri, ažuriranja itd..

 

-koji max kapaacitet neki uređaj podržava.. primarno se to gleda na mobitelima, fotoaparati-kamere, manje tv-dvbt.. jer nisu zanimljiv biz proizvođaču, tj proizvođač kutijice-tva-autoradija.. ne dobije ništa time što bi podržavao.. nije njegova zarada, samo trošak.. no po logici stvari iste-slične deklaracije će biti za usb diskove kao i za sd kartice na takvom tipu uređaja.. uz podsjetnik da uređaj kao dvbt nije nešto kao win-os, tj ima svoj neki mini-os, više firmware klasa, osnovno.. recimo 32bitni .. i tad ima ograničenja koje os nema, uz naravno x-puta manje svih ostalih resursa na raspolaganju kao snagu cpua i količinu rama-roma za rad tih appsa-softa, jer to sve negdje u ram-romu mora player imati, jer to je sve na kraju soft.. 'isti' kao na računalu ali s ograničenjima jer je čip-ram-cpu ograničen npr na 1mb rama..

 

-kako formatirati stikić? ... ovisi kako će se koji os ili file-disk-part manager strogo držati standarda.. može biti ponuđeno ili diseblirano formaitranje ovisno o kapacitetu stikića ili izbor FSa kao fat ili ntfs.. ms se drži tog pravila, pa je automatski preko 32gb bez fat opcije, no naravno može (diskpart ili drugi alati za formatiranje-diskove-particije..)

 

-pošto svi podržavaju standardni fat32, do 32gb.. logično ako ne nađeš podatke za uređaj kao tv, pokušavaš pa vidiš što radi i što ne radi.. kao coruppted.. prvi idući standard koji pokušaš je ntfs.. često radi mada nije naveden, tj tu ovisiš o brandu, pa tako recimo sony nikad neće kršiti pravila igre dok kinezi hoće.. svejedno koji uređaj, npr stari vhs-video, tv, autoradio.. jer kinezi ne plaćaju licencu ms-u pa ih boli kiki.. ostali nisu tako hrabri + jurisdikcija.

-extfat.. no on tad mora biti naveden.. ako nije, tad probaš-vidiš, no vjerojatno tad ne radi.. ipak probati.

- pa formatiranje u fat32 iznad standarda.. svaki manager to može, pa i ms-win no ne u guijevskom dijelu gdje to ms ne nudi nego tad moraš tipkati, dok ostali kao easeus, minitool i sl. rade uobičajeno klik-nextanjem.. pod lin naravno gpartedom ili bilo kojim diskpart managerom, jer opet, svki to može, samo je pitanje drži li se standarda i zaobilaznica..

.. tad je upravo većim clusterom moguć format, no tad uređaj koji se s tim ne snalazi promašuje adrese.. tj zato javlja greške, jer promašuje mjesto gdje bi po toc-u podatak i naredni cluster morali biti jer je to različita geometrija-dimenzija-adresa.. tj zato postoji standard i zato se fat32 koristi unutar standarda da bi bio npr bootabilan-univerzalan.. izvan tog može biti samo storage pod win i sl. ali ne i bootabilan jer tad bios ne zna točnu-pravu adresu.. i isti problem imaju 'kutijice' koje jednako tad to ne znaju..

 

-ako ništa od tog neće.. trebaš manji (kapacitet) stikić-medij.. tj postoji i druga mogućnost, od 2018me, osevi, podržavaju kreiranje particija na removable mediju, tj moglo se i prije no dostupna je bila samo jedna particija u bootu, ostalo nedostupno.. i to možeš iskoristiti, kreiranjem particije do 30gb, koju tad možeš formatirati unutar fat32 standarda, no tad si izgubio 200gb nedostupnog soragea medija.. koje može koristiti samo os koji to podržava, tj to je još jedna od gluparija kompatibilnosti-ograničenja starijih oseva i pitanje kad je koji os to ažurirao, pa ne mora raditi na raznim računalima mada bi inače radilo (na računalima) normalno.. tj to ima smisla samo za test-potvrdu, nakon tog kad vidiš da radi odlučiš što dalje, npr kupiti medij odgovarajućeg kapaciteta koji uređaj podržava ili na drugi-treći način riješiš problem, npr tv može mrežno ili dodaš dvbt-kutijicu koja tad obavlja ono što tv ne može pri tome samo pripaziti da ta dvbt kutijica podržava željeno ili bi bio isti rezultat :) ..

 

+ edit.. a ako ništa ne radi, tad imaš kvar-problem na uređaju.. tj zato jedino ima smisla testirati-probati... ili već imaš stariji stikić s kojim možeš potvrditi da nije kvar usb-tv-a, da to radi.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 21:02 (ihush).
2 tjedna
offline
Re: USB ne prepoznaje niti jedan TV
Imao sam isti problem, jedan novi, 6 mj. star Vivax TV i jedan 10.god. star Panasonic. Na kraju je ispalo da ni jedan ni drug ne čitaju USB stickove veće od 32GB. Isprobani su svi formati (exFAT, FAT32, NTFS). S druge strane, vanjski HDD od 1TB prepoznaje samo VIVAX, ali max. 32GB. Evo, pa ako je išta pomoglo...
11 godina
offline
USB ne prepoznaje niti jedan TV

Pronađi specifikacije USB-a u uputama TV-a, tamo bi trebalo sve pisati.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice