SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke čipov

poruka: 23
|
čitano: 3.293
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke čipov".
15 godina
offline
SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke čipov

Nastavlja se "trgovinski rat" započet još u doba Trumpove vladavine,

 

Znaci opet Trump bio u pravu?

Kako to? Kako?
Sad ce netko jos reci da bi i drzavne granice trebalo osigurati od ilegalne imigracije.
We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
 
3 5 hvala 0
15 godina
offline
SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke čipov

Sve takve sankcije i zabrane će u biti ubrzati Kineze glede razvoja čipova i samo će sve više nastojati smanjiti svoju ovisnost o američkoj i europskoj tehnologiji.

 

Svijet se ubrzano polarizira i "oštre se sablje i noževi"...

Moj PC  
12 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
Dobro dok ne krenu na uragane nuklearnim oružjem ili popiju koju čašicu izbjeljivača :)
15 godina
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
syncmaster245b kaže...

Sad ce netko jos reci da bi i drzavne granice trebalo osigurati od ilegalne imigracije.

 Ja sam čujo da se uvodi lična i personalna zabrana svih zabrana i ilegalnih zločina bili oni ilegalni ili zabranjeni!

Još niko nikad nije zabranijo zločin i učinio da se ilegalna imigracija zabrani i kriminalizira i zabrabni i učini ilegalnom.

 

Trump vizijonar!

 

 

syncmaster245b kaže...

Nastavlja se "trgovinski rat" započet još u doba Trumpove vladavine,

 

Znaci opet Trump bio u pravu?

 

(Ovo iznad nećemo komentirati jer se u 6. razredu osnovne škole uči Monroeva doktrina****, a svaka budaletina može pogledati:

 

 

No nitko se još nije sjetio zabraniti zločin, a kamoli ilegalnu imigraciju!

 

****

Criticism

Historians have observed that while the Doctrine contained a commitment to resist further European colonialism in the Americas, it resulted in some aggressive implications for American foreign policy, since there were no limitations on the US's own actions mentioned within it.

)

 

 

syncmaster245b kaže...

Nastavlja se "trgovinski rat" započet još u doba Trumpove vladavine,

 

Znaci opet Trump bio u pravu?

Sad ce netko jos reci da bi i drzavne granice trebalo osigurati od ilegalne imigracije.

 

Nema veće jadnosti kad Hrvat iz Hrvatske hvali i pokušava ispast pametan gurajući politiku koja je prije tek 100 godina (Trump ima 80) sve Slavene - jer smo mi hrvati bili pod-niža podvrsta niže klase žohara Slavena - stavila u najnižu klasu živih bića pri imigraciji pa su kvote imigracije za Arijevce Švede i Švabe bile 10 a za pod-žohare hrvate bile 0.000000000000003 - pa tako Švaba u USA ima ponositih, a mi smo ulazili u omjeru jedan mali prst Hrvata na 1 cijelog Švabu.

 

I sad se debil, jadnik iz hrvastke osjeća moćnim jer likuje da je isti taj mjerač žoharstva odlučio pokrenuti iste mjere kao kad je on zakonski postao niža gamad od žohara.

 

Kurve puše kurac za lovu, kmetovi su giljotinirali Luja 14. dok - hrvati hvale amerikance i još likuju - sve za džabe!

 

Kurva naplati 100€, a hrvat iz hrvatske likuje za amerikanca iako je prije nemalih 50 godina više šanse za vizu imao žohar kojeg je Švabo ponio u koferu nego 10000000 hrvata.

 Evo ja se isto nadam da će SVETE AMERIČKE DRŽAVE UVEST LOV END ORDER!

TRUMP ZA BOGA

 

(Ono kad te smanje sa nivoa govneta na bubonsku kugu, a ti Trumpu lickaš kurac ko da je proradila mašina za sladoled u MekDonaldsu)

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
Izzy kaže...

Sve takve sankcije i zabrane će u biti ubrzati Kineze glede razvoja čipova i samo će sve više nastojati smanjiti svoju ovisnost o američkoj i europskoj tehnologiji.

 

Svijet se ubrzano polarizira i "oštre se sablje i noževi"...

 Ma sablje su se uvijek ostrile ili se barem zveckalo njima (pristojniji izraz umjesto onog puckog "mjerenje penisica".

 

No ono sto je posebno u ovoj posljednjoj zveckalici sto su, prvenstveno radi kratkovidnosti zapada u donesenju svojih odluka, po prvi puta gurnute u zagrljaj Kina i Rusija ( a i Indija isto nesto koketira), a to je jako, jako opasno.

Industrijska moc kine + Ruski gotovo neizmjerni resursi, recept je za nekontroliranu hegemoniju sa istoka, kako u tehnoloskom tako i u politickom smislu.

 

 

S druge strane Atlantika imas senilnog starcica koji se rukuje sa duhovima, okruzenog kamarilom i koji guraju kompletan zapad u propast.

 

Njegov narancasti protukandidat ima status mesije u desnicarskim krugovima, iako u osnovi niti on se ne razlikuje previse u onim osnovnim politickim stajalistima.

 

EU, kao stara prostitutka gleda lijevo desno, svijesna da vise ne moze zivjeti od "prodaje sharma" a ne zeli promijeniti profesiju i jos se nada do moze "promijeniti ponasanje" svog svodnika s druge strane Atlantika

 i da nije on tako mislio kad ju je samarao (NS2) i "ja sam kriva sto sam ga isprovocirala"

 

Ukoliko se nesto tektonski ne promijeni u EU, jako jako teska vremena nas ocekuju.

 

Dosla su vremena da zapad nije vise potreban istoku, a da zapad toga nije svjestan.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
5 godina
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
syncmaster245b kaže...
Izzy kaže...

Sve takve sankcije i zabrane će u biti ubrzati Kineze glede razvoja čipova i samo će sve više nastojati smanjiti svoju ovisnost o američkoj i europskoj tehnologiji.

 

Svijet se ubrzano polarizira i "oštre se sablje i noževi"...

 Ma sablje su se uvijek ostrile ili se barem zveckalo njima (pristojniji izraz umjesto onog puckog "mjerenje penisica".

 

No ono sto je posebno u ovoj posljednjoj zveckalici sto su, prvenstveno radi kratkovidnosti zapada u donesenju svojih odluka, po prvi puta gurnute u zagrljaj Kina i Rusija ( a i Indija isto nesto koketira), a to je jako, jako opasno.

Industrijska moc kine + Ruski gotovo neizmjerni resursi, recept je za nekontroliranu hegemoniju sa istoka, kako u tehnoloskom tako i u politickom smislu.

 

 

S druge strane Atlantika imas senilnog starcica koji se rukuje sa duhovima, okruzenog kamarilom i koji guraju kompletan zapad u propast.

 

Njegov narancasti protukandidat ima status mesije u desnicarskim krugovima, iako u osnovi niti on se ne razlikuje previse u onim osnovnim politickim stajalistima.

 

EU, kao stara prostitutka gleda lijevo desno, svijesna da vise ne moze zivjeti od "prodaje sharma" a ne zeli promijeniti profesiju i jos se nada do moze "promijeniti ponasanje" svog svodnika s druge strane Atlantika

 i da nije on tako mislio kad ju je samarao (NS2) i "ja sam kriva sto sam ga isprovocirala"

 

Ukoliko se nesto tektonski ne promijeni u EU, jako jako teska vremena nas ocekuju.

 

Dosla su vremena da zapad nije vise potreban istoku, a da zapad toga nije svjestan.

 Ali zapad će AI napravit i nanometarske čipove. Svaki laptop će imati AI.

 

5 godina
offline
SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke čipov

Zamisli kad 700 milijuna EU i USA ljudi, odjednom dobiju pristup Umjetnoj Inteligenciji, i njihov IQ skoći za 200 poena.

Pa to će biti pamet nezamisliva. Singularitet.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 10:06 (gpd).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
gpd kaže...

Zamisli kad 700 milijuna EU i USA ljudi, odjednom dobiju pristup Umjetnoj Inteligenciji, i njihov IQ skoći za 200 poena.

Pa to će biti pamet nezamisliva. Singularitet.

 Bio sam u nekoj drugoj temi, kao banalan primjer onomad spomenuo koliko su nas samo obicni kalkulatori "zaglupili" i kako 99% posto nas vise ne zna izvaditi drugi korijen "na papiru" (ja ukljucen u tih 99%).

 

Nije tesko zamisliti koje ce posljedice imati ulazak  AI-ja u svakodnevne pore zivota na kriticko razmisljanje.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
5 godina
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
syncmaster245b kaže...
Izzy kaže...

Sve takve sankcije i zabrane će u biti ubrzati Kineze glede razvoja čipova i samo će sve više nastojati smanjiti svoju ovisnost o američkoj i europskoj tehnologiji.

 

Svijet se ubrzano polarizira i "oštre se sablje i noževi"...

...

 Uz ovo sve, silna oholost političkih vođa i "stručnjaka" da uopće priznaju problem je problem sam po sebi

 

Izolacija Rusije i Kine ne znači da će oni jadni propasti, nego dapače, naći će način da zajedno uspiju bez kolektivnog Zapada

3 godine
offline
SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke čipov

Sjeverna Korea je izolirana od zapada od 1953, pa eto - još su tamo...

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
Gallu kaže...

Sjeverna Korea je izolirana od zapada od 1953, pa eto - još su tamo...

 I uopće im nije loše,rade najbolje parade na svijetu,nema prometnih gužvi,svi su slim i fit.

Jebena Utopija !

14 godina
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
@mgt, poanta je "jos su tamo", a ja bi jos dodao "i imaju nuklearku".
Brkoni
3 godine
offline
SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke čipov

Ne samo da su još tamo nego im čak i ekonomski ide bolje jer su se više otvorili prema svojim partnerima.

 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
Gallu kaže...

Ne samo da su još tamo nego im čak i ekonomski ide bolje jer su se više otvorili prema svojim partnerima.

 Hahahaha, da prodaju granate Rusima.

6 godina
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
Od kad je to nešto loše na glasu postalo izvoziti oružje ili zabranjeno izvoziti oružje nekim specifičnim zemljama a drugima dozvoljeno (ne ubrajamo tu teroriste)?
Cio svit to radi, čak i Vatikan ima neke dionice u proizvodnji oružja, eno made in USA bombe svaki dan padaju po djeci, tisuće mrtve dice u Palestini. Čak se i mi dičimo HS produktom i izvozom.
3 godine
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
Svejedno što izvoze. Nije to poanta. Poanta je da ih nikakva izolacija nije do kraja slomila, a ekonomija im ide naprijed. Koliko god da ona trenutno bila loša.
8 godina
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č

Da još su tamo i dugo će biti sa svojom bizarnom  božanskom komunističkom dinastijom  .Gospodarski ide im tako dobro da su nacionalizirali kućne ljubimce  jer radnička klasa treba proteine  obzirom na potrebe gospodarstva u usponu 

https://radiosarajevo.ba/vijesti/svijet/s-koreja-naredila-vlasnicima-pasa-da-predaju-ljubimce-iskoristit-ce-ih-za-hranu/386957

waaagh ;
12 godina
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
Gallu kaže...
Svejedno što izvoze. Nije to poanta. Poanta je da ih nikakva izolacija nije do kraja slomila, a ekonomija im ide naprijed. Koliko god da ona trenutno bila loša.

 Nisam ništa rekao da je to loše (mada realno je), neg me nasmijao kolega ,stavlja u istu rečenicu SKoreju i ekonomiju.

6 godina
offline
Re: SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke č
Što troše ovi amer. političari za smanjenje inteligencije, dali je samo koncentracija fluora u vodi veća nego kod nas ili je prirodna selekcija političara lošija nego u nas (može li gore). Ono huaweiju sve brane dok ostale kineske marke rastu. Honor npr. više kao nije državni i odvojio se od huawei ali je i dalje iza paravana isto (https://www.csis.org/analysis/huawei-honor-and-chinas-evolving-state-capitalist-tool-kit).
Ma da treba im priznati da su sasjekli huawei koji je po prodaji mobitela bio prestigao njihovu uzdanica iPhone i bila je tendencija da će i dalje samo rasti. Shvaćamo igru tko ih preskoči režu i udaraju sankcije ali mislim da su i Kinezi shvatili i igraju drugu igru.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke čipov

Ma sve su to Rusi krivi 🤣

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke čipov

Rusija je naj sankcioniranija zemlja na svijetu. Sjeverna Korea nije toliko koliko Rusija.

Dakle svi zapadni brendovi povukli su se od tamo, a SWIFT blokiran.

 

Gledao na youtube, ide žena po trgovini u Moskvi i pokazuje ponudu namirnica.

Nemaju Mc Donalds, Star Bucks , Kentucy Fired Chicken, 

Zapravo imaju sve to ali se ne zove više tim imenima..

Coca-cole (baš pod nazivom Coca-Cola) ima ako se nabavi preko Kazahstana,

Ako nema pod nazivom Coca-Cola dobiješ isto to pod drugim nazivom.

Možeš kupit iPhone uvezen preko Kazahstana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2024 23:58 (gpd).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke čipov

A... To je sve licemjerje. Zapad se nametnuo kao Bog i batina, ultimativni Pravednik i određuje drugima što mogu, a što ne. To je tako jasno. Jasno je iz postupaka same "Zapadne koalicije". S tim da Rusija nije neka tamo mala državica koju mogu motati kako hoće. Stvara se Blok u kojem će vrlo vjerojatno Rusija i Kina zajedno (uz nekoliko manjih država) slomiti Zapad u konačnici. Jer je u igri njihov vlastiti opstanak (svih država upletenih u to). I svaka strana će se boriti do kraja. Koliko god mogu. Činjenica je da je Zapad u opadanju i da mu slabi utjecaj i gubi polako "konce", koliko god je i dalje ekstremno jak.

 

Problem je u tome što ćemo i mi osjetiti taj sukob i to nadmetanje. BiH je jedan veliki faktor nestabilnosti i ne daj Bože da dođe do nekakvih okršaja, naši pametnjakovići će zasigurno tamo slati vojsku. I tu bi mi mogli itekako osjetiti nadmetanje Zapada i Rusije. Srbi i mi, Hrvati. Ali BiH je stvarno posebna "biljka", to je kupus, salata. Tu 3 strane imaju svoje interese. Zapad, onda Rusi (pa i Kinezi) zbog svoga utjecaja, tj. želje da šire "pipke" i partnerstva sa Srbijom, a i Turska i arapski svijet. Tu ne bi znao tko koga i s kim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2024 9:56 (Izzy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
SAD zabranile domaćim proizvođačima isporuke čipov

Facts :

5 milijardi ljudi ima smartphone.

 

3 milijarde ljudi nema internet.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2024 12:07 (gpd).
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice