Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

poruka: 42
|
čitano: 10.336
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta".
6 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Nema od toga ništa!

Masa ekipe "ima rođu" gdje treba i za njih ne vrijede zakoni.

Drugi su na socijali a voze aute u vrijednosti stana.

Tako da ...

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p

Vozim sa Waze (ima manje vise sve kamere), auto ima adaptivni tempomat koji cita znakove i prst u uho. Najbolje mi je kad dojdem u HR i vozim se 50 u zoni 50 a ekipa iza mene oce iskociti iz koze jer bi oni barem 60.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2024 8:57 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
NEW_MAN kaže...

Vozim sa Waze (ima manje vise sve kamere), auto ima adaptivni tempomat koji cita znakove i prst u uho. Najbolje mi je kad dojdem u HR i vozim se 50 u zoni 50 a ekipa iza mene oce iskociti iz koze jer bi oni barem 60.

 u HR većina vozi po toleranciji a ne po znakovima, u naselju 10 preko ograničenja, izvan naselja 20 preko ograničenja. Ono što je problem kad uključiš adaptivno po znakovima tamo gdje je 50 auto ti zapravo ide 46-47. Bar ja imam takvo iskustvo. Onda si sporiji od "babe koja smeta". Ti dođeš u HR na odmor pa ti se nikamo ne žuri, ljudi koji nekamo moraju stići postanu nervozni i onda rade gluposti, na neki način ti zapravo pasivno smanjuješ sigurnost u prometu. 

14 godina
online
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
jozef kaže...
... na neki način ti zapravo pasivno smanjuješ sigurnost u prometu. 

 Ali ne svojom krivicom.

16 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
jozef kaže...
NEW_MAN kaže...

Vozim sa Waze (ima manje vise sve kamere), auto ima adaptivni tempomat koji cita znakove i prst u uho. Najbolje mi je kad dojdem u HR i vozim se 50 u zoni 50 a ekipa iza mene oce iskociti iz koze jer bi oni barem 60.

 u HR većina vozi po toleranciji a ne po znakovima, u naselju 10 preko ograničenja, izvan naselja 20 preko ograničenja. Ono što je problem kad uključiš adaptivno po znakovima tamo gdje je 50 auto ti zapravo ide 46-47. Bar ja imam takvo iskustvo. Onda si sporiji od "babe koja smeta". Ti dođeš u HR na odmor pa ti se nikamo ne žuri, ljudi koji nekamo moraju stići postanu nervozni i onda rade gluposti, na neki način ti zapravo pasivno smanjuješ sigurnost u prometu. 

 Auto je novi novcati i Waze pokazuje pravu GPS brzinu koja ne odstupa vise od jedan km/h i ako se vozim 50 onda se ne vozim manje od 49. Meni je bas super kad ekipa pizdi jer se vozim po zakonu. Prije par mjeseci me jedan debil sa mariborskim tablicama pokusal preticati na autoputu sa desne strane i skoro je poginul. Vozil sam 140 gdi je 130 i pretical kamion koji se vlekel "ko puz" (ne smije brze) na 100 a iza nas je doletel idiot sa valjda 200kmh i skoro poginul. Poslije je mahal s rukama i dramil ali se tocno nist nije desilo jer da smo stali sa strane ubil bi boga u njemu. 

Idem u HR jednom mjesecno ili mozda dva puta ovisno o tome ako ima kakvi happening i stalno sam knap s vremenom i stalno se zurim ali van naselja gdi ne ugrozavam nikoga osim sebe (pod uvjetom da sam solo, bez zene i djece), kroz naselja se vozim strogo po ogranicenju i ne jebem nikoga ni pola posto. Ako ti se zuri onda me pretici, ako si na motoru maknem se desno koliko god ide da me sto lakse preletis jer se motoristima posebno jako zuri i na kraju dana necu placati kazne radi nicega. Preticat u naselju i divljat je zesca debilana jer je 99% sansa da te budem dostigel do sljedeceg semafora kad te ulovi crveno. Stavim si neku chill playlistu na Spotify i opusteno vozim jer imam i previse stresa u zivotu bez bedaka koji divljaju po cesti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2024 12:49 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Trebalo bi takve kamere postavit pokraj svake škole i vrtića. Svaki dan moram prolazit preko njih 13 u jednom smjeru. Naka se stave kamere i barem snize ležeći policajci. Kod ovih crvenih spustiš brzinu ispod 10km/h i opet ti otpadaju bubrezi i stradava kičma. i ovjes trpi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2024 19:49 (Cobra33).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Kamere su super, sad znas gdje trebas paziti, a sve ostalo je divlji zapad i slobodno divljas. Jedna ulica dobi kameru, kreteni na motorima i superautomobilima s "certificiranim" auspuhima se presele u moju, problem rjesen.

Linux, Arch Linux.
 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

S tim kamerama nece postici nista. Cisto punjenje proracuna.

 

Najcesce po cestama vidim likove koji vise na mobu dok voze. Takvima bih zveknuo 1. kaznu od 2000 eura a nakon toga stalno duplao iznos kazne.

 

Sljedeci problem je vlakici na cesti. Prvi se vozi 40km/h u zoni gdje mozes voziti 80km/h (izvan naselja) dok se mu ovaj drugi nabija u guzicu i nikako da ga zaobide iako ima mjesta da ga 10 put zaobide. Takvim debilima dati dobre kazne i edukaciju o protoku prometa i drzanju razmaka ili trenutno oduzeti vozacku jer su nesposobni voziti po cesti.

 

Isto tako netko vodi statitistiku gdje su opasne tocke u prometu. Tamo napraviti rekostrukciju raskrizja ili staviti rotor.

 

A ceste su nam koma. Placamo tolike iznose kod registracije i trosarine na benzin a ceste su gore nego u Africi.

 

Na autocesti ne mozes voziti desnom trakom jer je rupa na rupi.

 

Te kamere su cisti promasaj i jedino cemu sluze je punjenje proracuna.

 

mihi
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Najjači su krkani koji razgovaraju na mob na lijevom uhu, a mob u desnoj ruci i tako voze samo-zagrljeni. Dodatno smješno je da su to uredno novi auti sa bluetooth-om i svime.

 

 

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p

ne samo novi, nego novi "debeli" auti, nakrcani svim i svačime, a BT je nekakav standard već 15-ak godina...

 

i nema veze jer staro ili mlado, 120+ kg ćelavi krkani ili fufe s nafutranim usnama...

 

a najbolji su mi oni koji po jaja/"vjevericu" postave mob i tipkaju, bacaju pogled dolje gore ko vjeverice na speedu i "voze"...

 

 

P.S. vjeverica (Sciurus vulgaris) i "vjeverica" su mi mila zvjerad, prve gledam izdaleka a druge nažalost sve manje izbliza 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2024 11:59 (Stric_Jura).
11 godina
offline
Re: Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se p
Stric_Jura kaže...

...a druge nažalost sve manje izbliza 

 reko sam ti već - austrija... 

12 godina
offline
Odzvonilo divljacima za volanom - masovno se posta

Što ćemo napraviti s idiotima koji oduzimaju prednost? Vozim se 40 km/h na ulazu u Zaprešić (odmah kod Tokića, u smjeru centra) i lik s lijeve strane (nekakav parking) izleti na rikverc bez sva četiri, preko lijeve trake i boli ga pipi.

Naravno, morao sam sjest na kočnicu. Još mi onako maše kao "hvala što si me pustio". Što sam trebao, naguziti te?

Može li kakva kamera uhvatiti ovakvo divljanje pa da takvi smećari dobiju čestitku na kućnu adresu?

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2024 12:39 (pr0n_addict).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice