Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

poruka: 104
|
čitano: 20.758
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im".
9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
konjRR kaže...
ihush kaže...

.... no to tako mora biti..

 Nemora!

Znas sto mora biti da bi drustvo ostalo cjelovito i uspjesno? Kao i dobar dio komentatora kojima su "mozdane vijuge" odavno "zaribale" () ne.

 

p.s. ne razumijem zasto vam je toliko rimac tema kada je decko simptom jedne grozne drustvene bolesti a ne uzrok....

 U potpunosti tocno, i mislim da na ovom treba i ostat ova rasprava

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
8 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
picajzla0707 kaže...

ovu lovu nisu mogli 'potegnut' bez politike, bez podrške države tu lovu ne bi dobili

koji god 'vragovi' bili na vlasti ovakvi projekti bez vlasti i politike nemaju prolaza

 

te priče kako ek zna koliko se love pronevjeri u hrvatskoj, pa kao gledaju posebnim povećalom rh vladu, pa bi bilo lakše mimo vlade rh... jel ti uopće razmisliš prije nego napišeš takvo što?

 

EDIT

čisto da pročitaš malo i razmisliš je li ovo projekt koji se vodi kao državni ili je bio nekakav natječaj na koji se mogla prijaviti privatna firma i izbjeći politiku

Državne potpore: Komisija odobrila hrvatsku mjeru za potporu tvrtki Project 3 Mobility LLC („P3M”) - Europska komisija (europa.eu)

 Ma, slažem se ja da je ova lova kaj su dobili bila moguća samo zbog toga kaj je išla prek "državnih ruku", i da je jedna od tri najveće muljaže u povijesti RH.

Ali samo kažem da su istu lovu mogli kroz par godina potegnut bez problema, sa još besmislenijim projektom.

Ne moraš vjerovati ako ne želiš, ali firma u kojoj radim je uspjela potegnut sa šugavo napisanim projektom (nema veze s vezom) love u vrijednosti prosječnih 5 godišnjih prihoda (a nisu mali) bez da itko išta pita, i kad je došla ekipa provjeriti izvršenost projekta, doslovno ništa nije bilo realizirano kak spada, ali je kupljeno sve kaj je bilo u troškovniku, izvorna namjena projekta bude činila možda 5% ugovorenog (zanimljivo mi je uopće da to prolazi), a jedino kaj je komisija gledala je da u projektu bude poštivana energetska efikasnost i da se promovira da su lezbe najbolje žene  (da, doslovno su u projekt ubacili stavku uključivosti, mene bilo sram kad je direktor čitao odrednice).

Pazi, to je lova koja je fini postotak ovoga Rimčevoga, za firmu od cca. 20 ljudi (i to cijeli iznos jednokratno, i pripremaju još projekata)...

I sad nek mi netko kaže da nije mogao do te love na čist način, kroz druge fondove.

Zato i kažem, nekaj dobro i napravi, ali se ocrni guženjem s političarima.

 

Pa si ti misli kaj god hoćeš, ali ovu lovu je iz EU fondova lako pobrat i nesumnjivim metodama, to je bila poanta moga posta.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2024 11:55 (fer-de-lance).
14 godina
online
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
fer-de-lance kaže...
...ali ovu lovu je iz EU fondova lako pobrat i legalno, to je bila poanta moga posta.

 

 Insinuiras da je rimac pobrao lovu iz eu ilegalno? Molim da svoja saznanja sto prije prijavis olafu. Hvala. Inace ispravi svoj post jer bi spadalo u domenu klevete. 

 

p.s. ako mislis da je rimcu ista u zivotu bilo moguce bez "kako si rekao" sa politikom i politicarima grdno se varas. Opet ponavljam decko je simptom a ne uzrok.  

8 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj

Ne insinuiram ništa, stavio je picajzla link iz kojega je sve jasno.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

-problem.. u ovakvim temama je dovoljno da se pojavi 'rimac' i već imamo negativan stav.. kao i npr hdz.. i tad (ljudski-emocionalno-pravno..) promašujemo...

.. tad svi ''znamo da je ..'' (lopina, mizogin, nešto-negativno.. po želji..), pri čemu zaboravimo par važnih sitnica, npr pravno, ako želimo pravnu državu i recimo usa-alcaponea za kojeg svi znamo da je ubojica-krimos no ako ga se želi zakonom osuditi tad to ne radimo linčovanjem nego po zakonu.. i po tome je alcapone bio 'nevin'. .. pravno, velika-bitna razlika, ne 'znati' nego dokazati, procesuirati-presuditi.. tad je to zakon i pravna država, bez tog je divlji zapad i linč koji paradoxalno izjednačava pravednike s krimosima-lošima..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 14:13 (ihush).
 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
ihush kaže...

-problem.. u ovakvim temama je dovoljno da se pojavi 'rimac' i već imamo negativan stav.. kao i npr hdz.. i tad (ljudski-emocionalno-pravno..) promašujemo...

.. tad svi ''znamo da je ..'' (lopina, mizogin, nešto-negativno.. po želji..), pri čemu zaboravimo par važnih sitnica, npr pravno, ako želimo pravnu državu i recimo usa-alcaponea za kojeg svi znamo da je ubojica-krimos no ako ga se želi zakonom osuditi tad to ne radimo linčovanjem nego po zakonu.. i po tome je alcapone bio 'nevin'. .. pravno, velika-bitna razlika, ne 'znati' nego dokazati, procesuirati-presuditi.. tad je to zakon i pravna država, bez tog je divlji zapad i linč koji paradoxalno izjednačava pravednike s krimosima-lošima..

 Nekada je potrebna "revolucija" da bi imao "pravnu" drzavu. Jeli revolucija nesto legalno? 

 

 

16 godina
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

Ha, evo ih opet. Tri stranice zavidnog pljuvanja po Rimcu, na isti način kojim su ga godinama vrijeđali, klevetali i pokušavali povući na dno, tvrdeći da je lažnjak i da nikad ništa neće napraviti. A on? Praktično ni iz čega stvorio Neveru, preuzeo Bugatti, upisao Hrvatsku na tehnološku kartu svijeta i postao hrvatski Elon Musk. 'Ej... a kritičari? I dalje troše svoje sitne živote piskarajući po forumima, zazivajući crkavanje krave, zlo i propast boljima od sebe, pokušavajući pravdati vlastitu insuficijentnost, impotenciju & besmisao. Da je ovo Imbex još bih razumio, tamo praktično ničeg drugog nema, ali Bug... u što ste se pretvorili

Moj PC  
1 11 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj

-revolucija? nikad nije legalna, jer ruši postojeći dotadašnji pravni poredak i time ne može biti legalna, u skladu s postojećim-važećim zakonom nekog društva u nekom povijesnom trenutku.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
14 godina
online
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
ihush kaže...

-revolucija? nikad nije legalna, jer ruši postojeći dotadašnji pravni poredak i time ne može biti legalna, u skladu s postojećim-važećim zakonom nekog društva u nekom povijesnom trenutku.

Kako nemoze? Pa mnogo toga se "naknadno" uskladi zakonski. Dakle bude zakonito. Bitno je kasnije a ne ranije.  

 

p.s. logika te napustila iz nekog razloga? 

8 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
konjRR kaže...

 Insinuiras da je rimac pobrao lovu iz eu ilegalno? Molim da svoja saznanja sto prije prijavis olafu. Hvala. Inace ispravi svoj post jer bi spadalo u domenu klevete. 

 

p.s. ako mislis da je rimcu ista u zivotu bilo moguce bez "kako si rekao" sa politikom i politicarima grdno se varas. Opet ponavljam decko je simptom a ne uzrok.  

Evo, ispravljeno.

I imaš pravo, pravnom stranom toga nek se bave USKOK i EK.

 

ihush kaže...

-problem.. u ovakvim temama je dovoljno da se pojavi 'rimac' i već imamo negativan stav.. kao i npr hdz.. i tad (ljudski-emocionalno-pravno..) promašujemo...

.. tad svi ''znamo da je ..'' (lopina, mizogin, nešto-negativno.. po želji..), pri čemu zaboravimo par važnih sitnica, npr pravno, ako želimo pravnu državu i recimo usa-alcaponea za kojeg svi znamo da je ubojica-krimos no ako ga se želi zakonom osuditi tad to ne radimo linčovanjem nego po zakonu.. i po tome je alcapone bio 'nevin'. .. pravno, velika-bitna razlika, ne 'znati' nego dokazati, procesuirati-presuditi.. tad je to zakon i pravna država, bez tog je divlji zapad i linč koji paradoxalno izjednačava pravednike s krimosima-lošima..

Istina, samo je teško šutit na nepravde svuda oko nas, ali ok, ionak budemo svi s vremenom otupili i prilagodili se (kad si u Rimu...) ili odselili nekam van.

Čak i brazilske favele svakim danom izgledaju sve privlačnije...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
fer-de-lance kaže...
konjRR kaže...

 Insinuiras da je rimac pobrao lovu iz eu ilegalno? Molim da svoja saznanja sto prije prijavis olafu. Hvala. Inace ispravi svoj post jer bi spadalo u domenu klevete. 

 

p.s. ako mislis da je rimcu ista u zivotu bilo moguce bez "kako si rekao" sa politikom i politicarima grdno se varas. Opet ponavljam decko je simptom a ne uzrok.  

Evo, ispravljeno.

I imaš pravo, pravnom stranom toga nek se bave USKOK i EK.

 

ihush kaže...

-problem.. u ovakvim temama je dovoljno da se pojavi 'rimac' i već imamo negativan stav.. kao i npr hdz.. i tad (ljudski-emocionalno-pravno..) promašujemo...

.. tad svi ''znamo da je ..'' (lopina, mizogin, nešto-negativno.. po želji..), pri čemu zaboravimo par važnih sitnica, npr pravno, ako želimo pravnu državu i recimo usa-alcaponea za kojeg svi znamo da je ubojica-krimos no ako ga se želi zakonom osuditi tad to ne radimo linčovanjem nego po zakonu.. i po tome je alcapone bio 'nevin'. .. pravno, velika-bitna razlika, ne 'znati' nego dokazati, procesuirati-presuditi.. tad je to zakon i pravna država, bez tog je divlji zapad i linč koji paradoxalno izjednačava pravednike s krimosima-lošima..

Istina, samo je teško šutit na nepravde svuda oko nas, ali ok, ionak budemo svi s vremenom otupili i prilagodili se (kad si u Rimu...) ili odselili nekam van.

Čak i brazilske favele svakim danom izgledaju sve privlačnije...

 

 Upravo to, ko sto rekoh, posto mi roditelji nisu HDZ-ovci niti politicki opredjeljeni, i nije me imo ko pogurat, par godina sam ja guro da bi dobio javni natjecaj, i davao postotak zarade odredenoj osobi koja je zaduzena za Elektrotehniku kod nas u Obrtnickoj Komori, i koji svojom firmom drzi sve javne/privatne ugovore...Dok mi je dopizdilo, oso sam s zenom van..Naravno da u Njemackoj ima korupcije i malverzacije, ali ne na mom "levelu" malog poduzetnika(10 ljudi) niti srednjih(do 500), to je gore zakopano u DB,Zublin,Amos itd itd....Poanta je da ovdje nemoram "kupovat" posao, i nemoram se politicki opredjeljivat ili ista slicno, da bi zaradio mozda 100.000€-300.000€ godisnje(sto nije nikakva velika suma)...U svakom slucaju, problem u RH postoji, ali slabo se radi na rjesavanju problema, i zalosno je da kvalificirano osoblje iz svih bransi, odlazi, a uvozi se "trece svjetski" srot(Njemacka radi isto to, ali kod njih je prob. druge prirode)..Svakako da se stanje popravi/promjeni u RH kroz neke godine, naravno da bi se rado vratio bez puno razmisljanja...

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
14 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj

da to je razlika između uređenih država i "državotvornih" država...

 

korupcija se ne smije vidjeti, osobito "malom" čovjeku, na njegovom nivou interakcije...

 

a u Njemačkoj se podmazuje puno većim ciframa, ali na puno višoj razini (naravski, po demokratskoj proceduri ;-))...

 

ali Hrvat koji si tamo ode zaraditi za pristojan život se ne susreće s partijsko-obiteljski podobnim nesposobnjakovićima kad rješava papirologiju... birokracija tamo radi kako spada...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Stric_Jura kaže...

da to je razlika između uređenih država i "državotvornih" država...

 

korupcija se ne smije vidjeti, osobito "malom" čovjeku, na njegovom nivou interakcije...

 

a u Njemačkoj se podmazuje puno većim ciframa, ali na puno višoj razini (naravski, po demokratskoj proceduri ;-))...

 

ali Hrvat koji si tamo ode zaraditi za pristojan život se ne susreće s partijsko-obiteljski podobnim nesposobnjakovićima kad rješava papirologiju... birokracija tamo radi kako spada...

 Mmm diskutabilno, sto se papirologije tice, vece ustanove kao zavod za zaposljavanje, porezna, zoll(col), landratsamt(isto kao gradska kuca ali za region ne za mjesto) jako su spori, dok gradske kuce(rathaus), centri za stanovnike(burgerzentrum), zdravstveno itd je ekspresno, i bude sve iste sekunde napravljeno...

Na novac od spomenutih ustanova se ceka podosta dugo, dok kad trebaju uzet, iste sekunde je odbijeno s racuna..Ali sve u svemu, kad se zbroji i oduzme na decentnom levelu su..

 

Iako kao sto sam vec par puta napisao, i rekao i doma i sve, kad bi se malo poboljsalo stanje u RH po pitanju malih/srednjih i obicnih postenih radnika, rado bi se vratio nazad bez da bi centa poticaja trazio, ali dok god bi ja trebo bit naklonjen nekom/necemu, ne pada mi na pamet, jer nisam taj tip osobe..

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
9 godina
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

Ne shvaćam zašto se brani Rimac i njegov plan da se kupi gotov proizvod i proda "muda pod bubrege". U linku koji je stavio Picajzla lijepo piše RAZVOJ I INOVACIJA u službenom dokumentu i objašnjenju zašto se ulaže toliki novac, mislim da je time sve rečeno. Voilo bih mi netko argumentirano dokaže da je kupnja gotovih proizvoda i prepakiranje iz ambalaže jednog brenda u ambalažu drugog brenda razvoj i inovacija. Ponovit ću opet pitanje - mislite li da se nitko u EU nije mogao dosjetiti da se kupi hrpa Tesla automobila i stavi naljepnica Robo-taxi na njih? Kako je već spomenuto u jednom prethodnom postu, novac namijenjen za RAZVOJ mora se uložiti u RAZVOJ, ali rezultat tog razvoja ne mora biti uspješan - potrošiš dio novca na razvoj i vratiš ostatak novca ako ne uspiješ nešta napraviti i stvoriti, sve popraćeno ulaznim računima i dokumentacijom troškova. Čijim novcem Rimac kupuje gotovu tehnologiju? Svojim ili iz fonda u koje je i EU investirao? Mislite da će odgovorne osobe iz EU pljeskat ručicama što Rimac tuđim novcem kupuje tehnologiju stvorenu izvan EU? I što će tu kupnju pokušat prikazat kao razvoj i inovaciju? Nekako mi se čini da u EU ne prolaze fore tipa "Znate li vi tko sam ja?" jer se tamo gleda rezultat i podvuče crta kod zbrajanja. Tamo neće nikoga zanimati Nevera i Rimčeva tvornica jer će pitati kuda je otišao točno određeni novac koji je uložen u točno određeni projekt. Filozofiranje oko napora i namjera je prodavanje magle koje u konačnici neće promijeniti ishod - nema Robo-taxija i trenutno nema vozila s autonomnom vožnjom, tek će u budućnosti biti Robo-taxija s daleko nižim stupnjem autonomne vožnje nego što je bilo najavljeno i što se očekivalo. Tesla ima itekako velik uzorak vozila u pogonu koja su zapravo i testna vozila jer je prema udesima i stvarnim situacijama bio prepravljan softver, što trenutno nitko u svemiru ne može ni dostići, a kamoli prestići i uzaludno je očekivati autonomnost nivoa 5 u skoroj budućnosti. Tako da obećanja i o tom nivou autonomne vožnje i 2026. godini su opet balon koji se napuhuje, a vidjet ćemo kada će puknut. Mislim da će to biti isti tren kada će u zakonu stajati da je za prometne nesreće autonomnih vozila kriv proizvođač.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 9:25 (Thinker).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Thinker kaže...

..Nekako mi se čini da u EU ne prolaze fore tipa "Znate li vi tko sam ja?" ...

 Prolazi, samo je pitanje hoce li i njemu. Lako moguce da hoce jer ima partnere koji su tu zbog te eu love, ne zbog brade "vjeruj u to".

9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
konjRR kaže...
Thinker kaže...

..Nekako mi se čini da u EU ne prolaze fore tipa "Znate li vi tko sam ja?" ...

 Prolazi, samo je pitanje hoce li i njemu. Lako moguce da hoce jer ima partnere koji su tu zbog te eu love, ne zbog brade "vjeruj u to".

 

Možda bi i prošlo zbog ovog što si naveo u nekom drugom slučaju, ovdje su ipak neki igrači koji si ne mogu i ne smiju dopustit prepakiravanje proizvoda tumačeći kako je to razvoj i inovacija.

14 godina
online
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Thinker kaže...
konjRR kaže...
Thinker kaže...

..Nekako mi se čini da u EU ne prolaze fore tipa "Znate li vi tko sam ja?" ...

 Prolazi, samo je pitanje hoce li i njemu. Lako moguce da hoce jer ima partnere koji su tu zbog te eu love, ne zbog brade "vjeruj u to".

 

Možda bi i prošlo zbog ovog što si naveo u nekom drugom slučaju, ovdje su ipak neki igrači koji si ne mogu i ne smiju dopustit prepakiravanje proizvoda tumačeći kako je to razvoj i inovacija.

 Neznam zasto mislis da si nemogu i nesmiju? Vjeruj mi da u eu to ide jako dobro. Pa i jedna nevera je bila prepakirana ako si zaboravio da nebi mislio da je brada imao neku originalnu ideju sa ovim poslom 

9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
konjRR kaže...

 Neznam zasto mislis da si nemogu i nesmiju? Vjeruj mi da u eu to ide jako dobro. Pa i jedna nevera je bila prepakirana ako si zaboravio da nebi mislio da je brada imao neku originalnu ideju sa ovim poslom 

 

To za Neveru sam spomenuo da je proizvod koji je objedinio gotovu tehnologiju, nije Rimac sam napravio elektromotore, ovjese niti letvu volana. Ali je Nevera proizvod koji je Rimac složio s (manje-više) vlastitim novcem. Tako da za Neveru ne treba nikome polagati račune. S robo-taxijima je ipak drugačija priča, pogotovo ako je novac uložen s određenim ciljem koji na žalost nije ni ostvaren, niti će biti tako brzo ostvaren. To je jedina razlika koja je i ogromna i koja cijelu priču oko robo-taxija zapravo i stavlja u centar rasprave. Da je Rimac taj projekt započeo vlastitim novcem, nikome ništa, ovako se upleo u priču u kojoj će se ipak zahtjevati konkretni odgovori i to iz EU.

14 godina
online
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Thinker kaže...
konjRR kaže...

 Neznam zasto mislis da si nemogu i nesmiju? Vjeruj mi da u eu to ide jako dobro. Pa i jedna nevera je bila prepakirana ako si zaboravio da nebi mislio da je brada imao neku originalnu ideju sa ovim poslom 

 

To za Neveru sam spomenuo da je proizvod koji je objedinio gotovu tehnologiju, nije Rimac sam napravio elektromotore, ovjese niti letvu volana. Ali je Nevera proizvod koji je Rimac složio s (manje-više) vlastitim novcem. Tako da za Neveru ne treba nikome polagati račune. S robo-taxijima je ipak drugačija priča, pogotovo ako je novac uložen s određenim ciljem koji na žalost nije ni ostvaren, niti će biti tako brzo ostvaren. To je jedina razlika koja je i ogromna i koja cijelu priču oko robo-taxija zapravo i stavlja u centar rasprave. Da je Rimac taj projekt započeo vlastitim novcem, nikome ništa, ovako se upleo u priču u kojoj će se ipak zahtjevati konkretni odgovori i to iz EU.

 Nebi sada isao u price od cijeg novca je sastavljena nevera ni od kojih dijelova. Promasio si na sto sam mislio. A i sam sam kriv jer sam napisao nevera a u biti se radilo od prijasnjem vozilu. Tako da tko ce sto pitati iz eu vjeruj konkretnost ce biti jako sporedna tu.

 

9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
konjRR kaže...

 Nebi sada isao u price od cijeg novca je sastavljena nevera ni od kojih dijelova. Promasio si na sto sam mislio. A i sam sam kriv jer sam napisao nevera a u biti se radilo od prijasnjem vozilu. Tako da tko ce sto pitati iz eu vjeruj konkretnost ce biti jako sporedna tu.

 

 

Ova priča iz Španjolske me toliko i ne bode u oči jer je prikazan konkretan produkt koji zadovoljava uvjete natječaja, makar se radi o prepakiravanju. Rimac trenutno nema ništa za pokazat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 8:02 (Thinker).
14 godina
online
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Thinker kaže...
konjRR kaže...

 Nebi sada isao u price od cijeg novca je sastavljena nevera ni od kojih dijelova. Promasio si na sto sam mislio. A i sam sam kriv jer sam napisao nevera a u biti se radilo od prijasnjem vozilu. Tako da tko ce sto pitati iz eu vjeruj konkretnost ce biti jako sporedna tu.

 

 

Ova priča iz Španjolske me toliko i ne bode u oči jer je prikazak konkretan produkt koji zadovoljava uvjete natječaja, makar se radi o prepakiravanju. Rimac trenutno nema ništa za pokazat.

 Pa imati ce nesto za pokazat, mozda. Vjeruj mi da kupnja i ugradnja tude tehnologije u neko vozilo ce biti smatrano razvojem autonomnog vozila. To sto ti i ja i netko drugi ovdje na forumu to smatramo banalnim razvojem to vjeruj nit eu nit hdz nit nekog treceg ne ometa u zivotu i u uzimanju javnoga novca. 

9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
konjRR kaže...

 Pa imati ce nesto za pokazat, mozda. Vjeruj mi da kupnja i ugradnja tude tehnologije u neko vozilo ce biti smatrano razvojem autonomnog vozila. To sto ti i ja i netko drugi ovdje na forumu to smatramo banalnim razvojem to vjeruj nit eu nit hdz nit nekog treceg ne ometa u zivotu i u uzimanju javnoga novca. 

 

Sve OK, sve tvoje stoji, ali opet ponavljam - ono u nazivu "autonomno" za robo-taksi vozilo bit će kamen spoticanja idućih par godina i pri tome ne mislim na zacrtan i ostvaren cilj u 2026. godini. Tesla od 2014. konstantno usavršava svoj softver i svejedno uz ogroman broj testnih vozila ima i dalje što raditi:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_Autopilot#:~:text=Tesla%20provides%20%22Base%20Autopilot%22%20on,a%20garage%20or%20parking%20spot.

 

Dakle, u veljači 2023. je 362 758 vozila bilo opozvano zbog nadogradnje softvera jer i uz sva testiranja i dalje je postojao veliki rizik od sudara. Znači u 9 godina testiranja i usavršavanja s tisućama trestnih vozila još uvijek nisu postigli u potpunosti autonomnu vožnju, vidi što i sam opis autopilota za Teslu kaže:

 

https://www.tesla.com/en_eu/support/autopilot

 

Dakle, neće jedan Rimac izmislit neko čudo, čak ni s izraelskim softverom.

14 godina
online
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Thinker kaže...
konjRR kaže...

 Pa imati ce nesto za pokazat, mozda. Vjeruj mi da kupnja i ugradnja tude tehnologije u neko vozilo ce biti smatrano razvojem autonomnog vozila. To sto ti i ja i netko drugi ovdje na forumu to smatramo banalnim razvojem to vjeruj nit eu nit hdz nit nekog treceg ne ometa u zivotu i u uzimanju javnoga novca. 

 

Sve OK, sve tvoje stoji, ali opet ponavljam - ono u nazivu "autonomno" za robo-taksi vozilo bit će kamen spoticanja idućih par godina i pri tome ne mislim na zacrtan i ostvaren cilj u 2026. godini. Tesla od 2014. konstantno usavršava svoj softver i svejedno uz ogroman broj testnih vozila ima i dalje što raditi:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_Autopilot#:~:text=Tesla%20provides%20%22Base%20Autopilot%22%20on,a%20garage%20or%20parking%20spot.

 

Dakle, u veljači 2023. je 362 758 vozila bilo opozvano zbog nadogradnje softvera jer i uz sva testiranja i dalje je postojao veliki rizik od sudara. Znači u 9 godina testiranja i usavršavanja s tisućama trestnih vozila još uvijek nisu postigli u potpunosti autonomnu vožnju, vidi što i sam opis autopilota za Teslu kaže:

 

https://www.tesla.com/en_eu/support/autopilot

 

Dakle, neće jedan Rimac izmislit neko čudo, čak ni s izraelskim softverom.

 Pa nisam bas toliko budalast da mislim da ce rimac ili itko drugi razviti pravo autonomno vozilo u sljedecih par godina. Nece vjerojatno ni za koje desetljece. Ako i tada.

A sada, posto vidim da si pliticko/drustveno dosta naivan, da ti objasnim sto ce se vjerojatno dogoditi. Vozilo koje uspije voziti ravno 10 metara u idelnim uvjetima ce proglasiti autonomnim vozilom i tebi i ostalima objasniti ( a i meni ) sto su oni mislili pod autonomno vozilo i da je to tako sto god mi mislili. Svi koji ne prihvate to ce biti proglaseni jalovim, neprijateljima drzave, mrziteljima svega hrvatskoga itd. 

Jeli te zanima kako to znam? 

9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
konjRR kaže...

 Vozilo koje uspije voziti ravno 10 metara u idelnim uvjetima ce proglasiti autonomnim vozilom i tebi i ostalima objasniti ( a i meni ) sto su oni mislili pod autonomno vozilo i da je to tako sto god mi mislili. Svi koji ne prihvate to ce biti proglaseni jalovim, neprijateljima drzave, mrziteljima svega hrvatskoga itd. 

Jeli te zanima kako to znam? 

 

Da, u pravu si, toga se nisam dosjetio. 

8 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
konjRR kaže...

 Pa nisam bas toliko budalast da mislim da ce rimac ili itko drugi razviti pravo autonomno vozilo u sljedecih par godina. Nece vjerojatno ni za koje desetljece. Ako i tada.

I bolje da se ni ne trude.

Level 3 i više bih usporedio s konceptom (iz abrahamskih religija) četiri jahača apokalipse.

Level 3 ili više autonomna vozila bi bila jedan od njih (blijedi vjerovatno).

Smrtnost u svijetu bi porasla 1000% na godišnjoj razini...

 

Čim prije se prekvalificirat za pogrebnika 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 13:46 (fer-de-lance).
14 godina
online
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

Gledajte, da nebi ispalo da sam protivnik napretka tehnologije, razvoja ai ( po tim mislim pravoga, ne ovih generativnih pomagala  ) od kada sam prvi put gledao Timecop ( u kinu kada je izasao  ) sam jedva cekao dan kada cu sjesi u svoj auto i kazati mu "home". Nazalost kako sam si priskrbio razumijevanje tehnologije opcenito sam shvatio ( opet jako davno  ) da za svoga zivota tesko da cu to biti u mogucnosti osim ako ne zaposlim vozaca u obliku homo sapiensa ( ovi iz nepala su mozda povoljni ali cini mi se da su tek lvl 2 ) . 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 18:50 (konjRR).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
fer-de-lance kaže...
konjRR kaže...

 Pa nisam bas toliko budalast da mislim da ce rimac ili itko drugi razviti pravo autonomno vozilo u sljedecih par godina. Nece vjerojatno ni za koje desetljece. Ako i tada.

I bolje da se ni ne trude.

Level 3 i više bih usporedio s konceptom (iz abrahamskih religija) četiri jahača apokalipse.

Level 3 ili više autonomna vozila bi bila jedan od njih (blijedi vjerovatno).

Smrtnost u svijetu bi porasla 1000% na godišnjoj razini...

 

Čim prije se prekvalificirat za pogrebnika 

 

 Prije jedno 8,9 godina, kum je htio zaposlit se u pogrebnom poduzecu..Nemozes ni zamislit kolko je tesko doc do tog radnog mjesta(prvenstveno zbog place) 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
9 godina
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

Daleko smo mi od robotaksija

 

https://www.hr385.com/cose/Rimac.pdf

Credit:Unknown

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Hazzard From da Hood kaže...

 Prije jedno 8,9 godina, kum je htio zaposlit se u pogrebnom poduzecu..Nemozes ni zamislit kolko je tesko doc do tog radnog mjesta(prvenstveno zbog place) 

 gdje to? bivši kolega mi se zaposlio u zadru kao pogrebnik prije 2-3 godine i to u nasadima koji su gradsko poduzeće

plaća ofkors odlična, ali interesa za taj posao baš i nema, i prošle i pretprošle godine su davali oglas, jedva su našli radnika

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice